Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Tok energie – emoce

Tok energie – emoce

Tok energie se projevuje opravdu všude. Cokoli se tomuto proudu postaví do cesty je brzdou, omezením, které se projeví zastavením nebo narušením tohoto proudu. Brzdou či omezením na energetické úrovni je i potlačení, odmítání, bojování, nepřipuštění si, nerozhodnutí se atd. Energie teče, proudí a proto je potřeba ji nechat PLYNOUT.

Energie je jako řeka, která proudí, plyne. Zářným příkladem mohu uvést – emoce, jako je láska, radost, nadšení nebo i smutek, slzy, hněv a podobně. Pocítíme-li emoci, je potřeba ji nechat plynout nezastavovat ji, nepotlačovat, neodmítat, nebojovat s ní, je naší přirozenou součástí a vždy je důvod proč přišla. Milujeme-li někoho, projevujeme radost, cítíme se šťastní a necháváme emoce štěstí a nadšení proudit. Stejně tak nechávejme strachy a smutek odeznít-odejít. Nechejme plynout slzy i ty jsou v pořádku. Slzy pročišťují danou situaci, jsou očistou pro emoční situaci stejně, jako sprcha pro naše tělo.

Podobně je dobré naložit i se strachem. Ve chvíli, kdy pocítíte strach, obavu, uvědomte si ji. Do jisté míry je součástí „pudu sebezáchovy“, je normální jej občas mít. Nicméně není potřeba se u něj zastavovat, věnovat mu větší pozornost a tím mu dodávat více energie. Za prvé jej živíme a za druhé, je-li to příliš dlouho, zastaví to plynulý tok energie. Slyšeli jste někdy „Nebreč, to se zahojí.“ „Tak už nebreč, nebuď cíťa (citlivý).“ „Nevztekej se.“ „Neboj se.“ apod.? Přesně tohle jsou bloky – „zdi, hradby“, které zabrzdí přirozený tok energie, nenechají energii námi klidně proplout a odplynout. Místo toho emoci potlačí a schová za hradbami – uvnitř nás. Jakmile se energie stále zhušťuje v místě, kde jsme ji zastavili, je jen otázka času, kdy je toho příliš a vše „bouchne“, nebo se projeví jako nemoc apod.

Takže jakékoli emoce a energie je vhodné nechat plynout… stejně jako čas, který je taky formou energie, kterou ale zatím zastavit neumíme – je to energie plynoucího proudu života.

napsáno:  květen 2012