Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Nečekejte na lepší „něco“

Nečekejte na lepší „něco“

Když jsem začínala s vlastním duchovním rozvojem, dá-li se tomu tak říct, chtěla jsem použít všechno z knih, které jsem přečetla. Chtěla jsem v životě změnit spoustu věcí. Chtěla jsem více času trávit sebepoznáváním, chtěla jsem více meditovat, chtěla jsem být více v souladu se sebou samotnou, být v tom krásném klidu mého středu a tak dále. Pořád mi „něco“ bránilo, vnímala jsem, jak si pořád říkám: „až budu mít více času, až budu mít lepší podmínky v práci, až syn povyroste, až budu mít hotový úklid, až budu mít více klidu na meditaci, až se ještě naučím tohle a přečtu tuhle knihu, až budu mít tohle a tamto, až zažiju toto … pak se určitě změním a můj život bude krásný.“ Myslela jsem si, že to něco dokonalého a ten úspěch a změna přijdou, až budu mít dokonalé podmínky na všechnu tu proměnu. Po čase jsem byla zklamaná a trochu snad i frustrovaná z toho, že se „NIC“ neděje, že ty dokonalé podmínky jsou pořád v nedohlednu a ani se nic nemění. „Ale jakto?“ říkala jsem si. „Vždyť už vím tolik věcí, tolik jsem toho přečetla, tolik toho umím a znám, byla jsem na tolika kurzech a přednáškách. Kdy se teda začne něco měnit?

S dnešního úhlu poznání na rovinu říkám, tímto způsobem NIKDY.  Nikdy se nezačnou věci, situace nebo my měnit, jen protože mysl něco ví, protože máme informace. V životě se změna děje na základě konání, činnosti, nejen vědění. Ano vědění je prvním krokem, je potřeba vědět, ale abychom věci v životě změnili a ŽILI, je potřeba je VYKONÁVAT = čili ŽÍT.

Když potřebujete roztáhnout mlýnské kolo, aby se samo točilo, je potřeba nejprve zabrat a udělat „něco“, co ho roztlačí. Pak už se kolo točí poháněno vodou. To roztlačení je první krok, který uděláme. Když už se kolo roztočí, následují ty změny, které chceme. Vodní pohon, to je ve skutečnosti energie, která je v životě ke změnám potřebná.

To co se mi osvědčilo, bylo NEČEKAT NA DOKONALEJŠÍ NĚCO. Nečekat až budu mít lepší podmínky a lepší život než mám. Jinak budu jen a jen čekat. Změna se začíná DÍT tím, že TADY a TEĎ něco udělám. Tím, že tady a teď udělám cokoli, co teď a tady můžu udělat, i kdyby to bylo (z našeho stále hodnotícího úhlu pohledu) něco malého a nevýznamného, i to má smysl udělat.  I tento malý krok, je krokem a činností, která rozhýbe kolo změn.  Bez prvního kroku není druhý, třetí a další. Bez prvního kroku, ať je jakýkoli, není posun vpřed. Bez prvního kroku nedojdete nikam, protože stojíte na místě.  První krok je úspěchem, úspěch přitáhne další úspěch. Malé úspěchy se časem složí v jeden obrovský… Občas jsem slýchávala: „ty se máš, ty to umíš, tobě se to říká“, ale i já musela někde někdy začít prvním krokem… Tak přichází změna i v životě.

NEČEKEJTE NA NĚCO DOKONALEJŠÍHO,
ZAČNĚTE TADY A TEĎ S TÍM, CO TADY A TEĎ MÁTE A S ČÍM MŮŽETE.

napsáno: květen 2013, zažito: květen 2012