Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Je potřeba ke změně víra?

Je potřeba ke změně víra?

V Čechách v obci Peruc se nachází památný Oldřichův dub. Když jsem jej poprvé viděla, zaujaly mne ty kovové obruče, kterými je svázán. Dvakrát překonal požár, a proto jej mají obruče chránit proti rozlomení.

Na jednu stranu chápu, že takovýto starý a památný strom chtějí lidé zachránit a zachovat pro další generace. Na druhou stranu mne však okamžitě napadlo, že když už přežil dva požáry a přesto neshořel, že má přežít. Matka Příroda mu dá dostatek energie, pakliže má přežít. Co když by se sice rozlomil, ale i přesto žil a rostl? Jen by měl dva kmeny. Co když jej lidé svázali ze strachu, že o něj přijdou, a nenapadlo je věřit Matce Přírodě a Univerzu (Vesmíru), kteří vědí, jak jej zachránit, pakliže to tak má být. Co když byl svázán jen ze strachu, bez víry, že by to přežil. Co když by opravdu zvládl růst jako dva kmeny, kořeny má silné, jen by byl rozdvojen – změněn.

A hned mne napadá paralela k životu – Neděláme si v životě totéž? OBZVLÁŠTĚ V TÉTO DOBĚ? ZE STRACHU ZE ZMĚNY, ZE STRACHU, PROTOŽE NEMÁME DOSTATEK VÍRY, JEN ZE STRACHU SE NECHÁVÁME SVÁZAT …

napsáno: 24.10.2011, zažito: 22.10.2011